Rusya, ‘toplu mezar’ iddiasını yalanladı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gündemdeki bahislere ait gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’nın Rus ordusundan geri aldığı Harkiv bölgesindeki İzyum kentinde Ukraynalı askerleri toplu mezarlara gömdüğüne yönelik Rusya’ya yapılan suçlamaya reaksiyon gösteren Peskov, “Bu Buça’daki senaryonun birebiri. Her şey bir senaryoya nazaran gelişiyor. Bu bir palavra ve elbette tüm bu öyküde gerçeği savunacağız” tabirlerini kullandı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan’a yaptığı ziyareti pahalandıran Peskov, kelamda ve popülist değil, harekette ve gerçekte olan her şeyin Azerbaycan-Ermenistan ilgilerine ve sondaki durumun istikrarına katkı sağlayabileceğini belirtti.

ZAMANLA HER ŞEY NETLEŞECEK”

Bu formda hareketlerin hepsinin memnuniyetle karşılanabileceğini lisana getiren Peskov, “Bu tıp şatafatlı aksiyonlar ve tabirler olağanlaşmaya hakikaten katkıda bulunabilir mi göreceğiz. Vakitle her şey netleşecek” diye konuştu.

Ukraynalı yetkililerin, Rusya’nın ilhak ettiği Kırım’ın Batı’dan alınacak uzun menzilli füzelerle bombalanabileceğine yönelik açıklamalarına da yanıt veren Peskov, “Rus topraklarına yönelik rastgele bir argüman uygun bir karşılık alacaktır” dedi.

Rusya’nın Donbas’taki kelamda idarelerin bağımsızlığını tanıdığını hatırlatan Peskov, bu idarelerin güvenliklerinin sağlanması için Rusya’dan yardım istediğini ve Moskova’nın bunu gerçekleştirdiğini söyledi.

Ayrıca Peskov, Almanya’yı kastederek Moskova’nın dost olmayan kimi ülkelerle her şeye karşın irtibatının sürdüğünü tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir