Kız arkadaşlarına laf atanı bıçaklayarak öldürdü

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde bir kişi, kız arkadaşlarına laf atanı öldürdü.

Olay, Kazım Karabekir Paşa Mahallesi Zambak Sokak’ta 21 Haziran’da saat 22.00 sıralarında meydana geldi.

Yalçın Çakıloğlu (21), Faruk K. (19) ve yanındaki kız arkadaşları G.D. (19), R.A. (20), Y.Ö. (16) ve H.Ç. (22) ile yolda yürürken yanlarından geçen Ramazan Kanbur (34), argümana nazaran arkadaş kümesine laf attı. Bunun üzerine tartışma çıktı.

Yalçın Çakıloğlu, elindeki bıçakla Ramazan Kanbur’u karnından ve boynundan yaraladı. Olay yerinde birinci müdahalesi yapılan Kanbur, ambulansla götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.

Olayın yaşandığı o anlar bölgedeki bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Olayın akabinde arkadaşı Faruk K. ile kaçan Yalçın Çakıloğlu, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Ofis Amirliği grupları tarafından saklandıkları konutta hata aleti bıçakla yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerin akabinde iki arkadaş, adliyeye çıkarıldı.

KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Faruk K., isimli denetimle özgür kalırken, Yalçın Çakıloğlu mahkeme tarafından ”kasten adam öldürme suçu”ndan tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Çakıloğlu’nun tabirinde, “Kız arkadaşlarımla Cumhuriyet Caddesi’nden yürüyerek Mahallebaşı semtine kadar geldik. Kaldırımda yürürken kız arkadaşlarıma laf attı. Yaşanan tartışma sonrası elimdeki bıçağı kendimi savunmak hedefiyle savurdum. Yaşananlardan ötürü pişmanım.” dediği öğrenildi.

Ramazan Kanbur

ÖLDÜRÜLEN KİŞİNİN 37 HATA KAYDI ÇIKTI

Hayatını kaybeden Ramazan Kanbur’un ise poliste 37 hata kaydı bulunduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir