Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Arda Güler mükemmel bir oyuncu, zor bir kulübe gitti

Göltürkübükü Mahallesi’nde bir otelde yapılan geceye Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Galatasaray ve A Ulusal Kadro eski teknik yöneticisi Fatih Terim, Türkiye Ulusal Basketbol Grubu ve Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray’ın eski oyuncuları Selçuk İnan, Ümit Karan, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede Terim ve Özbek birbirlerine sarılırken bir mühlet sohbet etti. Program kapsamında Lider Özbek konuşma yaptı. Konuşmaların akabinde sanatçı Zeynep Casalini sahne aldı. Öte yandan, geceye katılan birçok davetli Fatih Terim ve Galatasaray’ın eski yıldızlarıyla fotoğraf çektirdi. Gecede ayrıyeten Galatasaray’ın şampiyonluk kupası sergilendi.

DURSUN ÖZBEK: ARDA GÜLER DİSİPLİNİ DEVAM ETTİRSİN

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, “1905 Bodrum Galatasaraylılar Derneği’nin daveti üzerine buradayız. Onlarla bir arada olmak çok keyifli. Seçimlerden evvel tekrar buraya gelmiştim. Geldiğim vakit Bodrumlu Galatasaraylılara kelamlar vermiştim. Şuanda verdiğimiz kelamların hepsinin yerine gelmesinin memnunluğunu yaşıyoruz. Verdiğimiz kelamlar tek tek gerçekleşti. En değerlisi de Cumhuriyetin 100’üncü yılında kupayı kazanmak çok değerliydi. Bizi destekleyen herkese teşekküre ediyorum. Kupa el birliğiyle kazanıldı ve şuan daima birlikte bunun keyfini çıkarıyoruz. Güç bir döneme hazırlanıyoruz. İnşallah bu dönem da başarılarımız devam edecek. Gelecek sene inşallah tekrar burada şampiyonluğun kutlamasını yaparız. Galatasaray çıtayı çok yüksek tuttu, sürpriz isim her vakit var. Bu sene de çok uygun bir grup kurma peşindeyiz. Arda Güler benim çok sevdiğim, kusursuz bir oyuncu. Bahtı açık olsun. İnşallah gittiği kulüpte de başarılı olacağına inanıyorum. Daha çok genç, yalnızca bir ağabey ve baba tavsiyesi olarak buradaki disiplini orada da devam ettirsin. Sıkıntı bir kulübe gitti, başarılı olması hepimizi gururlandırdı. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum inşallah yüzümüzü ak çıkarır” sözlerini kullandı.

ERGİN ATAMAN: BASKETBOLDA ANADOLU EFES FUTBOLDA GALATASARAYLIYIM

Galatasaray’a bağlılığını lisana getiren Türkiye Ulusal Basketbol Grubu ve Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, “Sporda hoş bir dönem. Burada tatilimizi değerlendirirken 1905 Bodrum Galatasaraylılar Derneği davet etti. Düzgün bir Galatasaraylı olarak benim de burada olmamı istediler. Galatasaray için çok hoş bir yıl oldu. Galatasaray kongre üyesi olarak bu muvaffakiyet beni çok keyifli etti. Hepimizin büyük beklentisi olan Şampiyonlar Ligi’nde Okan hocayla bir arada Türkiye’yi tekrar en âlâ formda evvelden Fatih hocamızla birlikte olduğu üzere temsil edeceğine inanıyorum. Galatasaray’a gönülden dayanağım devam ediyor. Geçtiğimiz dönem Anadolu Efes ile biz de Türkiye şampiyonu olduk. Bunun da keyfini ve gurunu yaşıyorum. Artık Atina’dayım. Oradan da yeniden Galatasaray’a olan bağım gönülden devam edecek. Yeni bir misyon üstlendim onu en uygun halde değerlendirmeye çalışacağım. Ulusal kadroda Ağustos ayında olimpiyat elemeleri var. Ulusal ekibimizi en uygun formda en âlâ yere getirmeye çalışacağız. Bu gece daima birlikte Galatasaray marşlarını daha gönül rahatlığı içinde söyleyeceğiz. Profesyonel olarak Türkiye’de bir kulüp çalıştırırken biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Artık artık Türkiye’de çalışmadığıma nazaran marşlara hoş bir formda eşlik edeceğiz. Anadolu Efes’te çok kıymetli bir misyon üstlendim. Çok hoş günlerim geçti. Basketbolda Anadolu Efes’teyim lakin futbolda Galatasaraylı olduğumu herkes biliyor” diye konuştu.

SELÇUK İNAN: ARDA GÜLER BİR HALDE BİZİ TEMSİZ EDECEK

Galatasaray’ın eski yıldızlarından teknik yönetici Selçuk İnan ise, “Oyuncuları, idaresi, taraftarı tebrik ederim bize bu türlü günler yaşatıyorlar. Galatasaray’da herkes birbirini çok sever, burada olmaktan ötürü çok memnunum. Daha evvelki röportajlarımda Arda Güler ile ilgili konuşmuştum. Genç yaştan beri tanıyorum onu sahiden çok kıymetli bir potansiyel ve çok kıymetli bir yetenek. Ben Real Madrid’de oynayacağını düşünüyorum. Şayet çok yetenekli ve yeterli bir oyuncuysanız bir formda oynarsınız. Arda’nın bizi hoş bir halde temsil edeceğine inanıyorum. Ona da buradan muvaffakiyetler diliyorum, Allah yolunu açık etsin inşallah” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir