Faruk Koca: Bir seri yakalarız diye düşünüyorum

Spor Toto Harika Lig’in 13’üncü haftasında yarın Kasımpaşa’ya konuk olacak MKE Ankaragücü’nde Başkan Faruk Koca, maç öncesinde Eryaman Stadyumu’nda  değerlendirmelerde bulundu. Lider Koca ayrıyeten, ZTK 4’üncü Cinste karşılaşacakları Amedspor mücadelesinde hassasiyetin kelam konusu olduğun lisana getirdi. 

“İNŞALLAH ORADAN DA PUANLA DÖNECEĞİMİZE İNANIYORUM”
Sezon başında düzgün bir takım kurduklarını fakat yeterli bir grup olmak için vakte muhtaçlık duyduklarını tabir eden Koca, “Farklı ülkelerden gelen oyuncuların ahenk içinde çalışması için vakit gerekiyor. Biz o devri geçirdik. İşin açıkçası biraz da geciktik. Biz daha erken bir ahenk bekliyorduk. Biz şu an almamız gerekenden eksi 10 puandayız. Bu takımın bunu yapacağına kadroyu kurarken inanmıştık lakin dönemin daha başındayız. İnşallah dünya kupasında eksiklerimizi giderip daha âlâ yerlere geleceğimize inanıyorum. Yarın da Kasımpaşa maçımız var. İnşallah oradan da puanla döneceğimize inanıyorum. Hocalarımız ve oyuncularımız çok uygun bir çalışma program uyguladılar. Bir seri yakalarız diye düşünüyorum. Orada birinci önceliğimiz 3 puan. Bizi moral, motivasyon ve kadronun bütünlüğü açısından değerli bir yere getirecektir. Umutla o maçta alacağımız sonucu bekliyoruz” dedi.

“BİZ OLAĞAN ÇIKARAK MAÇIMIZI OYNAYACAĞIZ”
Ziraat Türkiye Kupası (ZTK) 4’üncü cins müsabakasında Amedspor ile oynayacakları karşılaşmaya ait konuşan Koca, Amedspor’un Türkiye Futbol Federasyonu kurallarına nazaran kurulduğunu hatırlattı. Öteki gruplarla ettikleri rekabetin bu müsabakada da geçerli olacağını vurgulayan Koca, “Amedspor ile ilgili bir hassasiyet kelam konusu. Ben, bilhassa topluluğumuzun ve taraftarımızın bu maçla ilgili önemli bir itina göstermelerini rica ediyorum. Maalesef birtakım siyasi mevzuları sportif mecralara taşımanın yanlışsız olmadığını ve buna önemli bir tenkit yanımın olduğunu söylemek isterim. Dün Cumhurbaşkanımızla Şut ve Gol standımızın açılışını yaptık. Cumhurbaşkanımız da sporun sahiden barış, kardeşlik ve rekabet dışında hiçbir mecraya çekilmemesi gerektiğini yüksek sesle dillendirdi. Biz de bu ülkenin vatandaşı ve bir kulüp başkanı olarak bu hassasiyete sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz olağan çıkarak maçımızı oynayacağız. Amedspor yenerse biz tebrik edeceğiz, biz yenersek Amedspor yöneticilerimin tebrik edeceğine inanıyorum” halinde konuştu.

“BİZ BU OYUNA GELMEYECEĞİZ”
Yaşanabilecek provokasyonlara karşı camiayı ve taraftarları uyaran Koca, “Provoke etmek isteyenler topluluğumuz tarafından dikkate alınmamalı. Yaşanacak her türlü olumsuzluk örgüte yarayacak ve bu ülkeye ziyan verecektir. Kardeşliği, barışı, uygun olanı büyütmeliyiz, Ankaragücü’ne de bu yakışır. Bu anlayışımıza gölge düşürecek her hareket karşı çıktığımız kesitlere yarayacaktır. Bu manada topluluğumuz ve taraftarlarımızın çok dikkatli olmasını rica ediyorum. Provoke etmek isteyenler olabilir. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. 85 milyon insanın gönlünü güzel edecek bir sportif uğraşta hak eden kazansın anlayışıyla Salı günü buradan o dilek ve temennilerle ayrılacağız diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Geniş bir takım yapılanmasına sahip olduklarını kaydeden Koca, teknik yönetici Ömer Erdoğan’dan kendisine devre ortasında destek yapılmasına ait bir talep gelmediğini belirterek, gerek duydukları takdirde destek yapabileceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir