Erciyes’te heyecan dolu diplomatik kayak ve snowboard yarışı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kış dönemi boyunca birbirinden farklı toplumsal ve sportif aktivitelere mesken sahipliği yapan Erciyes, konuklarına keyifli bir hafta sonu yaşatmaya devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. konut sahipliğinde gerçekleşen aktiflik Çekya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin yanı sıra Avusturya, Fransa, Norveç ve Slovenya’nın Ankara büyükelçiliklerinin iştirakinde gerçekleştirildi.

Erciyes Kayak Merkezi, Develi Kapı bölgesinde düzenlenen karşılaşmalara, Avusturya, Çekya, Fransa, Norveç ve Slovenya’nın Ankara büyükelçiliklerinde çalışanlar, diplomat ve yakınlarının yanı sıra Ankara ve Kayseri’deki kayak okulları öğrencilerinden oluşan 110 yarışçı katıldı. Yarışlar, snowboard ve kayak alanlarında büyük heyecana sahne oldu ve her yaş kümesinden sportmen kıyasıya çaba etti.

Yarışlar sonrasında derece elde eden atletlere düzenlenen ödül merasimi ile madalya ve kupaları, AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahid Cıngı, Çekya Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, Avusturya Ankara Büyükelçisi Gabriele Juen, Norveç Ankara Büyükelçisi Erling Skjonsberg, Ankara Slovenya Büyükelçisi Gorazd Rencelj, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Veli Ozan Çakır ve Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Lideri Hamdi Elcuman tarafından verildi.

Program sonunda Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Lideri Hamdi Elcuman, Çekya Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek’e katkı ve dayanakları için teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Erciyes’te düzenlenen bu aktiflik memleketler arası diplomatik bağlantıların ve sporun harika bir birleşimi olarak farklı ülkelerden gelen diplomatları ve ailelerini bir ortaya getirerek dostluğu ve işbirliğini daha da güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir