Destici: Kılıçdaroğlu tehlikeli bir rakip, birinci turda bu iş bitecek

Cumhur İttifakı üyesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, TGRT Haber’de gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci cinste Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanacağını öne süren Destici, Kemal Kılıçdaroğlu için ise, “Kılıçdaroğlu güç bir rakip değil lakin tehlikeli bir rakip” sözlerini kullandı.

Destici’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

5 İLA 10 ORTASI OY BEKLİYORUM: Zelzele bölgesinde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan önde çıkacak göreceksiniz. Birinci cinste bu iş bitecek. Meclis’te Cumhur İttifakı 360’ı geçebilir. 81 vilayette seçime gidiyoruz. Birinci sandıkta Cumhurbaşkanımıza oy istiyoruz. İkinci sandıkta da partimize oy istiyoruz. İki büyük çalışma yaptık. BBP’ye 30 yılda bir sefer de olsa oy vermiş yüzde 9,6 oy var. Bizim birinci gayemiz tekrar bunları almak. Bunların yarısını bile alsak bu bize büyük bir zafer getirmiş olur. Ben 5 ila 10 ortası oy bekliyorum. Lakin asla 3’ün altında beklemiyoruz. 20 milletvekili de çıkaracağımıza inanıyorum.

İYİ PARTİ BARAJ ALTINDA KALACAK: Cumhur İttifakı olarak bu durumda da Meclis çoğunluğunu elde edeceğimizi düşünüyorum. Ancak ortak liste olsaydı 360’ı geçebilirdi. Anket ortalamasında CHP’nin oy oranının 26’larda olduğunu görüyoruz. Yani listelerine giren 4 partinin en fazla getireceğiz oy yüzde 1 bile değil. Memleket Partisi de gerek CHP’den gerek ise GÜZEL Parti’den önemli manada oy alıyor. UYGUN Parti’nin baraj altında kalacağına yüzde 100 inanıyorum. Kendi sözü ile Ekrem İmamoğlu oğluydu artık Mansur Yavaş ağabeyi oldu. Kelamından çıkmıyor.

KILIÇDAROĞLU TEHLİKELİ BİR RAKİP: Kılıçdaroğlu sıkıntı bir rakip değil fakat tehlikeli bir rakip. Ulusal güvenlik bakımından sıkıntı. PKK ile kol kola yürüyor. Avrupa ile kol kola yürüyor. İngiltere’de mafyalar ile kol kola yürüyor. Kılıçdaroğlu, ABD ile iştirak yapacağını söylüyor.

HÜDA PAR HİÇBİR HALDE İTTİDAK İÇERİSİNDE DEĞİL: İttifakın iki formu var. Bir ambleminiz ile yer alıyorsunuz. Başkası de bir partinin listesinde giriyorsunuz. Biz 2018’de bu formda yaptık. HÜDA PAR hiçbir halde ittifak içerisinde değil. Bir evvelki seçimde de aday çıkarmayıp desteklediler. Fakat o vakit gündeme gelmedi. Muharrem İnce aday olurken HDP aday çıkardı ancak Kılıçdaroğlu aday iken çıkarmıyorlar. Zira kendilerinden görüyorlar ve istediklerini yaptırabileceklerine inanıyorlar. Kılıçdaroğlu’nu destekliyorlar zira pazarlık yaptılar. HDP, Kılıçdaroğlu’ndan kelam aldı.

SOYLU, CUMHURİYET TARİHİNİN EN BAŞARILISI: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun döneminde terörle çabada büyük kazanımlar yaşandı. Soylu Cumhuriyet tarihinin en başarılı içişleri bakanı. Tam bağımsız bir politik yürüten birisi. Biden daha evvel ne dedi; “Türkiye’deki dostlarımız ile iş birliği yapacağız” tabirlerini kullandı. Bu iş birliği çok açık gözüküyor. Tekrar Cumhur İttifakı kazanırsa ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde terör devlet kurma hayali yok olacak. Tıpkı formda Doğu Akdeniz’deki varlığımız, Ege ve Azerbaycan birebir durumda. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir