Cem Yılmaz, nafaka davasını Yargıtay’a taşıdı: Annenin de 10 bin dolar vermesi lazım

Komedyen Cem Yılmaz, eski eşi oyuncu Ahu Yağtu’ya oğlu için ödediği 10 bin dolarlık nafakanın 70 bin liraya düşürülmesini iptal eden İstinaf Mahkemesi’nin kararını Yargıtay’a taşıdı. Komedyenin avukatı “Annenin eşit oranda çocuğun ömür idamesini sağlaması gerekir. O vakit annenin de çocuğuna 10 bin dolar vermesi lazım” dedi.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar imzalı habere nazaran, Cem Yılmaz, İstinaf Mahkemesi’nin aleyhine verdiği karara avukatı Rengin Gönenç aracılığıyla itiraz ederek davayı Yargıtay’a taşıdı. İstinaf Mahkemesi’nin Türkiye’deki ekonomik şartları göz önüne almadan kararı bozduğunu itiraz dilekçesinde belirten Gönenç şu sözleri kullandı:

“Yasa gereği 2018’den beri müvekkilin kira gelirleri dahil tüm gelirleri döviz kurundan değil, Türk lirası cinsindendir. Doların Türkiye’de öngörülmeyen artışı hakkaniyete terslik oluşturmaktadır. Müvekkil kadar anne Ahu Yağtu’nun da eşit oranda çocuğun ömür idamesini sağlaması gerekir. O vakit annenin de çocuğuna 10 bin dolar vermesi lazım. Çocuğun eğitim, sıhhat ve genel masrafları karşılandıktan sonra annenin de vermesi karşılığında toplam aylık 20 bin dolar nafakasının olması adil mi? Hangi çocuk ayda 20 bin doları yeme ve içme masrafı olarak harcar? Bu nedenle İstinaf Mahkemesi’nin kararını temyiz ederek belgeyi Yargıtay’a taşıdık.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir