Canan Kaftancıoğlu’ndan 6 yaşındaki çocuğun yetersiz beslenmeden ölümüne tepki: Başta devleti yöneten bütün siyasilerin tek gündemi olması gereken konu!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Eskişehir’de 6 yaşındaki Işık Elif T.’nin yetersiz beslenmeden vefatına toplumsal medya hesabından reaksiyon gösterdi. Kaftancıoğlu, “Başta devleti yöneten bütün siyasalların tek gündemi olması gereken konu” dedi.

Eskişehir’de annesi-babası cezaevinde olduğu için yakınlarının yanında kalan 6 yaşındaki çocuk, iki gün evvel kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi. Çocuğun, yetersiz beslendiği ve bakımsız kaldığı tespit edildi. Amca ve hala tutuklandı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 yaşındaki bahtsız kız çocuğunun vefatına toplumsal medya hesabı üzerinden reaksiyon gösterdi.

Kaftancıoğlu, Twitter’dan mevzuyla ilgili bir haberi alıntılayarak şu paylaşımı yaptı:

“Başta devleti yöneten bütün siyasalların tek gündemi olması gereken husus. Altı yaşında bir çocuk yetersiz beslenmeden hayatını kaybediyor. Öykünün bütünü ise tam bir dram! İçimizi kanatan bu durumları yaşamamak ismine toplumsal devleti inşa etmek zorundayız! Gerisi teferruat…”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir