Başkan Büyükakın’dan Tıp Bayramı mesajı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “ Hastalıkta ve sıhhatte daima yanı başımızda olan merhamet, vicdan ve şifa dağıtan sıhhat çalışanlarımıza minnettarız. Salgın devrinde ve sarsıntı felaketinde olduğu üzere insanlık için hizmet eden tüm sıhhat kahramanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir ileti yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın” Medeniyet coğrafyamıza İbni Sina ve El Razi üzere âlimlerimizin temelleri attığı tıp ilmi, artık de dünyaya örnek olmaya devam ediyor. İnsan sıhhatine verdiğimiz bu hassasiyet günümüzde de son sistem teknolojiye hakim hastaneler, kaliteli ve erişilebilir hizmetler ile ivme kazanarak sürüyor. Sıhhatte yaşanan bu büyük ilerlemeler sıhhat çalışanlarımızın gösterdiği özverili çalışmalar ile de katlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sıhhat çalışanlarımıza ithaf ettiği “ Beni Türk doktorlarına emanet edin” kelamında de belirttiği üzere bilhassa son asrın en büyük sıhhat felaketi koronavirüs ve Kahramanmaraş sarsıntıları sürecinde canla başla insan sıhhati için gayret eden sıhhat kahramanlarımızın bu azmini bir sefer daha gözler önüne serdi.

Bizler de vefakar sıhhat işçilerimizi hiçbir vakit unutmadık, daima yanlarında olduk. Maddi ve manevi desteğimizin yanı sıra, pandemi devrinde özveriyle misyon yapan; kendi canlarını hiçe sayan sıhhat işçilerine verdiğimiz konut kelamımızı tuttuk Sıhhat Kent Konutlarımızı geçtiğimiz aylarda teslim ettik. Dün yanınızdaydık, bugün yanınızdayız, yarın da olmaya devam edeceğiz.

Bu his ve fikirlerle çaba, marifet ve bilgiyi fedakârlıkla birleştirerek direkt insan hayatına dokunan sıhhat çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir